درباره ما

مقدمه
خاک به عنوان منبع تامين غذا نقش اساسي در تامين پوشش گياهي و در نتيجه تامين خوراک انسان و دام ايفا مي نمايد. چرخه حيات که از منبع انرژي، خاک، آب، حيات جانوري و ميکروارگانيسم ها شکل گرفته است،‌ بر توجه جدي به کشاورزي، جنگل و مرتع و منابع تامين کننده نهاده‏های آن تاکيد مي نمايد.
طي ادوار تاريخي، انسان بر روي زمين تغييراتي بوجود آورده تا از منابع آن بيشترين استفاده را ببرد. از جمله‏ی این تغییرات، می توان توليد و عرضه کودهاي شيميايي در یکصد سال اخیر را نام برد. با ورود این محصولات به بازار و مصرف آنها در خاک، اقتصاد کشاورزي از تحولات شگرفي برخوردارگرديده، لکن به تدريج از کيفيت محصولات زراعي و باغي و دامي کاسته شده است. اين کاهش کيفيت از يکسو و تخريب محيط زيست و چرخه طبيعت از سوي ديگر، به اقدام اساسي و بين المللي در جهت تحقيق، توليد و مصرف فرآورده هاي زیستی و کودهاي آلي منجر شده است. فعاليتي که بي ترديد بازگشت انسان به طبیعت و بهبود ملاحظات زیست محیطی و شرایط بهداشتی و امنیت غذایی را بدنبال خواهد داشت.
در این باب در سال ۱۳۸۱ ، جمعی از علاقه مندان به محیط زیست و تولید کشاورزی سالم، با درک اهمیت استفاده بهینه از خاک و آب و تأثیر نهاده های کشاورزی ارگانیک در برنامه های توسعه پایدار، شرکت فرآورده‏های بیولوژیک ایناگروپارس را با سرمایه گذاری مشترک و همکاری شرکت ایناگروسای اسپانیا، تاسیس نمودند.
اهداف اولیه:
۱٫ افزایش کمی و کیفی محصولات سالم غذائی،
۲٫ لزوم ورود به عرصه های جدید تکنولوژیکی و تولید.
۳٫ حفاظت از محیط زیست،
۴٫ توسعه کشاورزی سالم و پایدار،
۵٫ انتقال یافته‏ها و تجربیات علمی و دیدگاه مدرن در بیوشیمی و بیوتکنولوژی به ایران،
۶٫ بومی سازی دانش بیوتکنولوژی،
۷٫ ارائه کاربردهای تازه‏ی علمی و عملی برای تولید زیست‏محرک دوستدار طبیعت، با استفاده از اسیدهای آمینه‏ی آزاد و الیگوپپتیدهای سنتز شده.
شروع فعالیت:
با سرمایه بیش از پنجاه میلیارد ریال کارخانه‏ای مدرن و مجهز در شهرک صنعتی اشتهارد دایر و دانش فنی به روز آورده شده‏ی اروپا به ایران منتقل شد. با دریافت پروانه بهره‏برداری در خردادماه ۱۳۸۳، تولید چهار نوع محصول با نام‏های تجاری آمینول فورته، هیومی فورته، فسنوترن و کادوستیم آغاز گردید.
فرآورده ها زیست محرک های کشاورزی از گروه کودهای آلی- بیولوژیک و سازگار با سیستم های حیاتی ، حاوی اسیدهای آمینه استـانـــدارد شده اند، با استفاده از بهترین و به روزآورده ترین دانش فنی رایج در اروپای غربی و رعایت استانداردهای صنعتی آن تولید می گردند، برای تمام محصولات گیاهی کاربرد دارند و نیاز غذائی گیاهان را تامین می نمایند.
نمونه فرآورده ها به اکثر آزمایشگاه های مرجع وزارت جهاد کشاورزی ارسال شده و تایید کیفی گردیده اند. معاونت ها و ادارات کل استانی و شهرستانی جهاد کشاورزی و ۲۲موسسه تحقیقاتی وابسته به جهاد، انواع آزمایشات کاربردی میدانی به عمل آورده و کارآئی محصول را تایید نموده اند که مستندات آن‏ها در بخش گواهی‏ها آمده است.